در شبکه پنج صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد:
حضور رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در برنامه زنده تهران 20
چاپ مطلب

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در برنامه زنده تهران 20 شبکه پنج در ساعت 20:15 دقیقه حضور پیدا کرد، با اشاره به مالیات جامعه پزشکان در شهر و استان تهران اظهار داشت:صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 15 شهریور مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند. وی تاکید موکد بر این موضوع داشت که این مهلت قانونی به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.
دکتر نوری دلیل نصب کارتخوان بانکی را در مطب پزشکان، اینگونه بیان کرد: بر اساس تبصره 6 قانون بودجه سال 1389 و ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه فعالان این حوزه که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف شده‌اند نسبت به نصب، راه‌اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال 1398 اقدام کنند.
وی درباره مبنای تعیین مالیات بر درآمد پزشکان تصریح کرد: مبنای تعیین مالیات پزشکان اظهارنامه مالیاتی است. پزشکان و سایر حرف پزشکی مشمول قانون، هر سال در مهلت مقرر، یعنی پایان خردادماه باید اظهارنامه مالیاتی ارائه ‌دهند که در آن درآمدها و هزینه‌های خود را اعلام می‌کنند. اگر پزشکی به سود رسید، معافیت معیشتی مالیاتی موضوع ماده 101 قانون مالیات‌های مستقیم از آن کسر خواهد شد و مازاد آن را برابر نرخی که در ماده 131 همین قانون تعیین‌شده، پرداخت می‌کند. رقم دقیق مالیات در سیستم مشخص و به پزشک اعلام می‌شود. پزشکان می‌توانند مالیات را به‌صورت نقد یا در ?قسط پرداخت کنند. در ادامه ایشان خاطر نشان کرد امسال با مساعدت های سازمان امور مالیاتی طیف بیشتر از جامعه پزشکی مشمول استفاده از شرایط تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم قرار گرفتند.
این مقام مسئول دلیل اولویت پزشکان را اینگونه بیان کرد: بر اساس آیین‌نامه تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم به‌صراحت آمده که سازمان امور مالیاتی موظف است به‌تدریج و براساس اولویت، اشخاص مشمول حکم این تبصره را تعیین کند و تا شهریورماه هرسال از طریق درج در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار و روزنامه رسمی کشور اعلام و از ابتدای فروردین سال بعد آن را اعمال کند; بنابراین اعلام فراخوان در اختیار سازمان امور مالیاتی است، اما یکی از دلیل مهم انتخاب اولویت پزشکان به خاطر فرهیختگی این قشر از مودیان می باشد.
دکتر نوری درباره آموزش نحوه نصب کارت خوان بیان کرد: دوستان در سازمان نظام پزشکی دنبال آن بودند که نحوه ثبت‌نام در سامانه امور مالیاتی به آنها آموزش داده شود، نه شیوه کار کردن با کارت‌خوان.
رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در پایان درباره انتظار سازمان امور مالیاتی کشور از جامعه پزشکی، تصریح کرد: پزشکان با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکیwww.tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود کرده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام کنند.

تاریخ خبر: 1398/06/05
کلمات کلیدی: صاحبان مشاغل اظهارنامه مالیاتی مالیات پزشکان داروسازی دامپزشکی پزشکی و پیراپزشکی سازمان نظام پزشکی ایران سازمان دامپزشکی ایران مالیات بر درآمد پزشکان کارت خوان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی