افتتاح "بوستان مالیات" ایلام
چاپ مطلب

به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی و با حضور مدیران استانی، بوستان مالیات شهر ایلام افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام حیدر نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در آئین افتتاح این بوستان که روز دوشنبه برگزار شد، با تبریک هفته فرهنگ مالیاتی، تأکید کرد: فرهنگ مالیاتی نباید به یک هفته خاص محدود شود بلکه بایستی بحث هر روز، مداوم و در طول سال همه ما باشد و همه مردم در سطح خانواده ها، رسانه های ارتباط جمعی، دانش آموزان و دانشجویان و... سازمان مالیاتی را در این زمینه کمک نمایند.
معاون استاندار ایلام، مالیات را یکی از منابع مهم درآمدی کشور دانست که تأثیرات چشمگیر و بسزایی در رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، برقراری امنیت، توسعه بهداشت و آموزش و پرورش و... دارد.
نعمتی در ادامه افزود: مالیات یکی از بخشهای سیاست اقتصاد مقاومتی است که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته و در نقشه راه نظام اقتصادی کشور در موضوع اصلاح درآمدها بر درآمدهای مالیاتی تأکید زیادی شده است.
وی مالیات را منبع مطمئنی برای تأمین و توسعه زیرساختها و موثر در رشد اقتصادی عنوان و با اشاره به تحقق درآمدهای مالیاتی استان ایلام در سال گذشته از تلاشهای صورت گرفته در این باره تقدیر و تشکر کرد.
عزیزاله عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای شهر ایلام جهت نامگذاری بوستان مالیات ایلام، به تأمین بخشی از اعتبارات عمرانی شهرداری ایلام از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 97 از این محل بیش از 14 میلیارد و 360 میلیون تومان و در سال جاری نیز بیش از 3 میلیارد و 376 میلیون تومان به شهرداری ایلام پرداخت شده است.
وی همچنین رقم پرداختی از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان در سال 97 را 31 میلیارد و 860 میلیون تومان و در سال جاری 7 میلیارد و 443 میلیون تومان اعلام کرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با یادآوری اینکه با همکاری و مشارکت مردم، درآمدهای مالیاتی استان در سال 1397 محقق شده در ادامه به تشریح موضوع توزیع عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها، دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری، آموزش و پرورش و ورزش جوانان و تأثیر آن در توسعه زیرساختهای عمرانی و اقتصادی استان پرداخت .
طالب صادقیان شهردار ایلام نیز با اشاره به رضایت نسبی مردم از شهرداری ایلام بخشی از آن را حاصل حمایت، تعامل و همکاری اداره کل امور مالیاتی در تأمین درصد قابل توجهی از اعتبارات مالی پروژه ها ارزیابی کرد.
وی با اشاره به نامگذاری و افتتاح بوستان مالیات، از همکاری شورای شهر در این باره تقدیر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این اقدام از دو جنبه منشاء خیر شد چرا که هم باعث افزایش سرانه فضای سبز شهر ایلام با عرصه 16 هزار مربع (یک دهم سرانه فضای سبز ایجاد شده در یک سال اخیر) شد و هم اینکه این نقطه محل تردد حدود پنج میلیون زائر عتبات عالیات در طول در سال می باشد.
گفتنی است بوستان مالیات شهر ایلام به مساخت 16 هزار متر مربع در محل میدان قرآن و با اعتبار هزینه شده 500 میلیون تومان احداث شده که اعتبارات آن از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده اختصاصی به شهرداری ایلام تأمین شده است.

تاریخ خبر: 1398/04/25
کلمات کلیدی: بوستان مالیات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی