پیام ویژه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی:
امسال ان شاءالله سال همگرایی هر سه قوه و جهش بزرگ نوین سازی نظام مالیاتی خواهد بود
چاپ مطلب

همایش هفته فرهنگ مالیاتی با حضور دکتر امید علی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،دکتر نادرجنتی معاون مالیات های مستقیم،معاونین سازمان و دکتر محمدرضا نوری، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران و هیات همراه روز پنجشنبه مورخ 20 تیرماه 1398 در سالن باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
در این همایش رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران، پس از عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت و هفته فرهنگ مالیاتی، گفت: هدف از برگزاری این همایش تجلیل و قدردانی از همکاران زحمت کش مالیاتی و همچنین تببین برنامه ها و محور های عملیاتی سال 98 این مجموعه است.
دکتر نوری با اعلام محورهای هفده گانه برنامه عملیاتی سال 98 این امور ،بیان کرد: تمرکز ما بر روی تحقق کامل درآمدهای مالیاتی و بررسی کیفیت حسابرسی و دادرسی پرونده های مالیاتی میباشد و همچنین برای رصد فرارهای مالیاتی و کاهش آسیب ها ، هزینه های اجتماعی و چالشهای بعدی آن کمیته ویژه ای در تهران تشکیل شد.
در ادامه دکتر جنتی،معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور ،با نگاهی گذرا و اجمالی به تاریخ عملکرد ایران در مقایسه با سایر دول غربی، اظهار داشت: تنهاترین،مجاهدانه ترین،عمیق ترین و دقیق ترین راه نجات ایران و افزایش تولید سرانه کشور مجاهدانه کار کردن و مدیریت جهادی است که در بیانات رهبر انقلاب گنجانده شده است.
ایشان ضمن اشاره به سخنان رئیس کل سازمان در باب نوین سازی سازمان،بیان کرد: ما باید در مسیر شفاف سازی اطلاعات حرکت کنیم و اگر مردم بدانند که برای چه مالیات می دهند قطعا هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با طرح این سوالات که چرا ما نتوانستیم پیشرفت کنیم ؟ ما از لحاظ منابع از همه دنیا قوی تر میباشیم پس چرا از لحاظ توسعه به سایر کشور ها نمی رسیم؟، اظهار داشت: تنها جواب این سوالات را در این می داند که ما باید به سمت مدیریت جهادی حرکت کنیم و مدیریت جهادی همت مضاعف و کار مضاعف را میطلبد .
دکتر جنتی در پایان سخنان خود پس از اشاره به مواد قانونی و تغییرات ساختاری سازمان از مشکلات پیش رو خبر داد و از ادارات تابعه خالصانه درخواست کرد که به صورت گروهی و تیمی مشکلات مودیان مالیاتی را حل کنند.
در بخش سوم این همایش نوبت به سخنرانی دکتر امید علی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور رسید و ایشان پس از عرض تبریک به مناسبت روز مالیاتی و هفته فرهنگ مالیاتی، به رفاه اجتماعی و منافع اجتماعی جامعه اشاره نمود و بیان کرد: بی تردید مالیات، ابزار ثبات،پایداری،سلامت،شفافیت و عدالت اقتصادی کشور است و از این رو، مالیات نقش محوری و حیاتی در تمامی اقتصادهای دنیا دارد .
دکتر پارسا اذعان داشت: نظام های مالیاتی همواره در تلاش هستند، تا با همکاری و حمایت موثر دیگر ارکان نظام و ارتقاء فرهنگ مالیاتی و استفاده از آخرین ابزارهای نوین الکترونیکی،فرایندهای یک نظام نوین و مدرن مالیات را به منصه ظهور برسانند. ایشان افزود: یک دولت هوشمند باید در زمینه فرهنگ مالیاتی کوشا باشد تا بتواند پاسخگوی منافع اجتماعی مردم خود باشد و هزینه های اجتماعی متناسب با منافع اجتماعی باید وصول شود.
وی با اشاره به اینکه بشر همیشه خواسته ها و نیاز هایش بیشتر از داشته هایش است ،تاکید کرد: تنها راه حل برای رفع نیاز های اجتماعی کسب درآمد پاک و با حمایت محدود،مشروط،کاهنده و تضمین دار می باشد.
دکتر پارسا با تاکید بر حقوق حقه دولت ، اظهار داشت: اهداف ما باتوجه به سیاست های کلان کشور می باشد و این سیاست ها سیال و پویا می باشند و ما باید به دنبال شناسایی و مجازات افرادی باشیم که به دنبال تضییع حقوق دولت می باشند. نیک می دانیم که پرداخت مالیات پاک حقوق حقه مردم و معلمانی است که در نقاط دور دست، خالصانه به این نظام خدمت می کنند.
امید علی پارسا با تاکید بر اینکه هدف; حفظ وضع موجود نیست و ما به عشق تغییر و توسعه کشور عزیزمان آمده ایم،تصریح کرد: ما به دنبال گذر از نظام سنتی به سوی نظام مبتنی بر ریز داده ها اطلاعاتی یا همان شفاف سازی و بارگذاری اطلاعات همه فعالان اقتصادی در سیستم جامع مالیاتی می باشیم.
ایشان پس از اشاره به سخنان دکتر جنتی در بحث مدیریت جهادی، بیان کرد: ما باید فضا را طوری مهیا کنیم و قوانین و مقررات را جوری تنظیم کنیم که هر استانی با توجه به ظرفیت های موجود، بتواند به تحقق کامل درآمدهای مالیاتی دست یابد و اینکار فقط با مدیریت جهادی به انجام می رسد که مدیریت جهادی یعنی کار با عشق،پرشور و مملو از انگیزه است و جهادگر کسی است که علاوه بر تعهد، تخصص هم داشته باشد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اساس کار را صداقت و صمیمیت دانست و ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان این امور و با آرزوی صحت و سلامتی و توفیق روز افزون برای همه، اهداف کار را اینگونه برشمرد: برقراری ماده 169 مکرر ،شایسته سالاری و شایسته گزینی،تغییر نظام درآمدی استان ها و حسابرسی مبتنی بر ریسک(دریافت اطلاعات اقتصادی واقعی ).
گفتنی است در انتهای این سمینار از کارمندان نمونه امور مالیاتی شهر و استان تهران تجلیل شد و به رسم یاد بود با اهدای لوح تقدیر از تلاش های یک سال گذشته آنان قدردانی شد.

تاریخ خبر: 1398/04/23
کلمات کلیدی: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور  امور مالیاتی شهر و استان تهران برنامه عملیاتی همایش فرهنگ مالیاتی نوین سازی نظام مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی