امام جمعه زنجان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان و هیئت همراه: خدمات عمومی بر پشتوانه مالیات بوده و لازمه ارایه خدمات مطلوب پرداخت مالیات توسط مردم است.
چاپ مطلب

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان زنجان، به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی، میرحیدر رضوی مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان به همراه همکاران مالیاتی با حضور در دفتر آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان ، ضمن تجدید دیدار از رهنمودهای ارزنده ایشان بهره بردند .
در این جلسه ابتدا رضوی مدیرکل امور مالیاتی استان به ارایه گزارش یک سال گذشته پرداخت و مواردی را در زمینه اجرای کامل طرح جامع مالیاتی به عنوان بزرگترین طرح شفاف سازی اقتصادی و نیز سهولت ارایه خدمات به مودیان محترم مالیاتی، بازگشت تعداد 35 پرونده ارزش افزوده به داخل استان، بخش بندی شهرهای استان بر اساس گشت پستی و تجمیع پرونده ها در یک پرونده (مشاغل ،عملکرد، ارزش افزوده و..).
رضوی همچنین درباره طرح سنیم (سامانه یکپارچه مالیاتی) و رسیدگی تمامی اظهارنامه ای سال 96 از طریق این سامانه و نیز برونسپاری برخی امور مانند مالیات مشاغل خودرو جهت رفاه مودیان، انجام عمده امور مودیان به صورت الکترونیکی و تمرکز بر کاهش زمان پاسخ گویی از جمله استرداد ارزش افزوده صادرات از 3ماه به 45 روز ، و همچنین گزارشاتی درخصوص اداره کل امور مالیاتی استان بیان داشت.
در ادامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این نشست ضمن خیر مقدم به مدیرکل و هیئت همراه اظهار کرد: ارائه خدمات عمومی بر پشتوانه مالیات بوده و لذا لازمه ارایه خدمات مطلوب پرداخت مالیات توسط تمامی مشمولان می باشد.
آیت‌الله شیخ علی خاتمی با اشاره به مواردی از آمار احتکار و فرار مالیاتی بیان داشتند آمار افزایشی اکتشاف فرار مالیاتی دو سال گذشته جالب و قابل تامل است، لذا نیاز به نظارت بیشتری در موضوع فرار مالیاتی می باشد و در این راستا با بهره بردن از همکاری دستگاه های امنیتی جدیت بیشتری در این موضوع به خرج داده شود تا مانند سال های گذشته قدم های بیشتری برداشته شود.
آیت‌الله خاتمی اظهار داشت در شرایط جنگ اقتصادی حاضر کارکنان امور مالیاتی در صف اول بوده و با برداشتن هر قدم برای کشور و احیاء هر ریال از فرار مالیاتی دشمن یک قدم عقب تر رفته و مایوس می شود.
وی با بیان اینکه جهت ایجاد رغبت در پرداخت مالیات و روشنگری در این حوزه بسیار مهم، نیاز به توجه ویژه در مسئله فرهنگ سازی مالیاتی به صورت مستمر می باشد و سعی گردد از ابزارهای گوناگون از جمله رسانه ها در این امر استفاده شود.
در ادامه نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت در شرایط بحران اقتصادی و گرانی حاضر و وجود بستر با پتانسیل انجام امر خلاف ، براساس آمارهای واصله از دستگاه های نظارتی و امنیتی و نیز مردمی در چند سال اخیر کارکنان امور مالیاتی استان، منظم ترین و کم حاشیه ترین و سالم ترین کارکنان را دارد و این امر جای خوشبختی دارد و نشان از وجود انسان هایی خدا ترس و دین دار در این دستگاه دارد.
در انتها آیت‌الله شیخ علی خاتمی از زحمات کارکنان امور مالیاتی استان تقدیر و آرزوی توفیق الهی برای این کارگزاران پاکدست نمود.

تاریخ خبر: 1398/04/23
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی