مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان درگفت وگو ی تلفنی با برنامه رادیویی صبح بخیر قومس
همکاری وتعامل حداکثری ادارات امور مالیاتی استان همزمان با تسلیم اظهارنامه مالیاتی
چاپ مطلب

بی نیاز مدیر کل محترم امور مالیاتی استان سمنان در گفت وگوی تلفنی با برنامه رادیویی صبح بخیر قومس با اشاره به زمان تسلیم اظهارنامه صاحبان محترم مشاغل گفت : با اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم از ابتدای سال 95 تاکنون صاحبان محترم مشاغل باید حداکثر تاپایان خردادماه اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را تسلیم نموده وبه هیچ عنوان این مدت قابل تمدیدنخواهدبود .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ، عباس بی نیاز ضمن اشاره به زمان تسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی بیان کرد : این دسته از مودیان محترم تاپایان تیرماه فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بردرآمد خود را ارائه دهند .
وی در ادامه افزود : زمان تسلیم اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصلی می باشد ومودیان محترم ارزش افزوده می تواننند اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره بهار سالجاری را از ابتدای تیرماه تا 15 تیرماه تسلیم نمایند .
ایشان ضمن اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده جهت همکاری بیشتر اداره کل امور مالیاتی استان با مودیان محترم ادامه داد: زمانیکه مودیان محترم اظهارنامه مالیاتی تسلیم و درآمد ابرازی مودی محترم ارائه می شود مشمول جرائم نخواهد بود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در ادامه افزود: یکی دیگر از تسهیلات این است که اگر مودی محترم نتواند مالیات ابرازی را یک جا پرداخت کند می تواند در چهارقسط مساوی تقسیط وپرداخت نماید و از مزایای آن بهره مند شود .
بی نیاز افزود : کلیه مودیان محترم مالیاتی گروه سوم مبلغ فروش کالا و خدمات آنها تا 828000000 تومان بوده است و همچنین کلیه مودیان محترم مالیاتی که صرفا خدمات ارائه می دهند مجموع دریافتی خاص از خدمات آنها تا سقف 500000000 تومان درآمد 97 بوده است می توانند در این در شرکت نمایند .
مدیر کل امور مالیاتی استان تصریح کرد : مالیات قطعی شده اکثر صاحبان محترم مشاغل در سطح استان زیر مبلغ 2/5 میلیون تومان است و برای عملکرد سال 97 کلیه صاحبان محترم مشاغل گروه سوم طبق دستورالعمل ابلاغی تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم می توانند بر مبنای مالیات قطعی شده سال 96 حداکثر تا سقف 2/5میلیون تومان بدون افزایش پرداخت و در این راستا فرم مخصوص را دریافت و از طریق سایت سازمان تکمیل نمایند .
وی در ادامه خاطر نشان کرد : صاحبان محترم مشاغل که مالیات قطعی شده آنان زیر 2/5 میلیون است می توانند با مراجعه به ادارات امور مالیاتی سراسر استان برگه مالیات قطعی شده 96 را دریافت و با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ،خدمات پستی و کافی نت ها نسبت به تکمیل فرم مربوطه بر روی سایت اقدام نموده و نیازی به ارائه اسناد ومدارک و تسلیم اظهارنامه نیست وامیدواریم با مشارکت مودیان محترم مالیاتی شاهد ابراز مالیات این دسته از مودیان بدون افزایش مالیات باشیم .
بی نیاز در ادامه اظهار داشت : البته طبق بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور درمورد سایر مودیان محترم نرخها اعلام گردیده و مودیان گروه سوم که مالیات قطعی آنان برای عملکرد سال 1396 بین 2/5 تا5 میلیون می باشد ، با 5 درصد افزایش و از 5 تا 10 میلیون با 9 درصد افزایش و از 10 میلیون به بالا با 15 درصد افزایش همراه است و مودیان محترم می توانند اطلاعات تکمیلی را با مراجعه به سایت سازان امور مالیاتی کشور وادارات امور مالیاتی سراسر استان دریافت نموده واز مزایای این طرح بهره مند شوند .
ایشان در پایان خاطرنشان کرد : ممکن است دفاتر پیشخوان دولت وکافی نتها بخواهند اظهارنامه مالیاتی را بدون دخالت نظر مودیان تکمیل کنند بنابراین مودیان محترم هوشیار باشند ، برابردستورالعمل تبصره ماده 100 قانون مالیاتها فرم مخصوص را تکمیل نمایند که دیگر نیازی به ارائه اظهارنامه نباشد وانشاالله با تکمیل صحیح اظهارنامه مالیات ابرازی مودیان مورد پذیرش قرار گیرد.

تاریخ خبر: 1398/03/21
کلمات کلیدی: اظهارنامه مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی