جلسه بررسی مشکلات مالیاتی اتحادیه های صنفی و صاحبان مشاغل شهرستانهای شاهین شهر و برخوار
چاپ مطلب

جلسه بررسی مشکلات مالیاتی اتحادیه های صنفی و صاحبان مشاغل شهرستانهای شاهین شهر و برخوار با حضور نماینده مردم شاهین شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور مالیاتی استان، هیات مدیره اتاق اصناف شاهین شهر و روسای اتحادیه های صنفی شهرستان شاهین شهر و برخوار در محل اتاق اصناف شاهین شهر برگزار شد.
در این جلسه آقای مهدلو، مدیرکل امور مالیاتی استان بیان نمودند: با عنایت به شرایط اقتصادی کشور و نقش مالیات بعنوان تنها درآمد پایدار دولت و تأمین کننده هزینه های جاری کشور و با توجه به نامگذاری سال 98 بعنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و لزوم حفظ واحدهای تولیدی و از بین بردن موانع تولید، اداره کل امور مالیاتی استان با هدف ایجاد آرامش در بازار، واحدهای تولیدی و اصناف، تکریم مودیان، ایجاد وحدت رویه و تسهیل وصول مالیات، کاهش هزینه ها و رضایتمندی مودیان مالیاتی بر استفاده حداکثری مودیان از تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم و قطعی شدن پرونده ها تاکید دارد. ایشان افزودند: استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم فرصت خوبی برای اصناف است که می بایست از این تسهیلات استفاده کنند. آقای مهدلو با تصریح بر لزوم آگاهی مودیان از تکالیف قانونی خود و شرایط استفاده از تسهیلات و معافیت های قانونی بیان نمودند: با توجه به عدم آگاهی برخی از مودیان مالیاتی از قانون و شرایط استفاده از بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از واحدهای تولیدی و غیر تولیدی شامل اعمال نرخ صفر مالیاتی، تقسیط بدهی های مالیاتی عملکرد، ارزش افزوده و معوقات حداکثر 36 ماه از تاریخ ابلاغ برگ قطعی، بخشودگی های قانونی، الزام واحدهای مالیاتی در پذیرش دفاتر، اسناد و مدارک واحدهای تولیدی، ارائه مشاوره های مالیاتی و راهنمایی مودیان; این اداره کل آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاههای آموزشی بصورت رایگان بمنظور آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگسازی و ارتقای سطح آگاهی مودیان مالیاتی، اتحادیه ها و اصناف اعلام کرده است. ایشان افزودند: تفویض اختیار کامل به معاونین و روسای ادارات و تجلیل از مودیان خوش حساب نیز از جزئیات بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی از واحدهای تولیدی و غیرتولیدی می باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان با تاکید بر کشف و شناسایی فرارهای مالیاتی و وصول مالیات از منابع فرار مالیاتی توسط اداره کل امور مالیاتی استان عنوان کردند: با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی و در اختیار داشتن سامانه ها و بانک های اطلاعاتی جامع در راستای ایجاد عدالت مالیاتی و نظم و انضباط مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی اطلاعات شفاف مالی و درآمدی افراد را شناسایی و رصد خواهیم کرد. آقای مهدلو افزودند: در حال حاضر 60 درصد از طرح جامع مالیاتی در استان در حال اجرا و استان اصفهان در این زمینه در کشور پیشرو می باشد. شایان ذکر است در این جلسه آقای حاجی نماینده مردم شاهین شهر و برخوار ضمن تشکر از اقدامات و اعلام رضایت از نحوه عملکرد امور مالیاتی شهرستان شاهین شهر وبرخوار خواستار شناسایی و کشف فرارهای مالیاتی و در نتیجه کاهش فشار مالیاتی بر روی سایر مودیان شدند.

تاریخ خبر: 1398/03/18
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی