حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی: یکی از راه های مهم مقابله با مفاسد اقتصادی، توسعه دولت الکترونیک و شفاف سازی است.
چاپ مطلب

دیدار با نماینده بیرجند، خوسف و درمیان
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی و معاونین ایشان به منظور ارائه گزارش اقدامات اداره کل امور مالیاتی استان در سال 1397 با نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان دیدار و گفتگو نمودند.
در این جلسه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: طرح جامع مالیاتی به مرحله مناسبی رسیده است و همکاران ما با تمام توان و تلاش خود با تکیه بر اطلاعات واصله از بانکهای اطلاعاتی این پروژه عظیم، پرونده های مالیاتی را رسیدگی می نمایند. همچنین هدف سازمان امور مالیاتی کشور نیز این است که این ارتباط و تعامل بین سازمان و فعالان محترم اقتصادی در بستر نرم افزارهای تلفن همراه نیز پیاده سازی گردد تا بتوانیم با گسترش میز خدمت، خدمات مناسب و سریع به مودیان محترم مالیاتی ارائه نماییم.
ایشان ادامه داد: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی در سال گذشته توانسته است بدون هیچ گونه فشار مالیاتی و یا تنش، مالیات حقه را با تکیه بر معوقات و بدهی های سالهای گذشته، چکهای برگشتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی وصول نماید. همچنین هدف و برنامه ما نیز در سال گذشته حمایت از بخشهای تولیدی و اشتغال استان بوده و با اعمال معافیتها و بخشودگی های 100 درصدی جرایم قابل بخشش، نقش حمایتی خود را در اشتغال استان ایفا نموده ایم. در حال حاضر هزینه های وصول مالیات بسیار بالا است و خواهش ما از کلیه فعالان اقتصادی این است که با آگاهی یافتن از قوانین و مقررات لازم و عمل به تکالیف مالیاتی در مواعد مقرر، ادارات امور مالیاتی را در کاهش این هزینه ها یاری رسانند.
آقای نباتی ضمن اشاره به فواید نظام مالیات بر ارزش افزوده در شفاف سازی مبادلات اقتصادی گفت: در سال گذشته از محل درآمدهای مالیاتی نظام مالیات بر ارزش افزوده، بیش از 558 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، بیش از 218 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها، بیش از 17 میلیارد ریال جهت هزینه کرد در روستاهای فاقد دهیاری و بیش از 54 میلیارد ریال جهت هزینه کرد در نقاط عشایری استان به صورت مستقیم واریز شده است تا صرف اجرای پروژه های عمرانی و توسعه ای شهری و روستایی گردد. لذا امیدواریم قانون دائمی نظام مالیات بر ارزش افزوده هر چه زودتر تصویب و اجرایی شود تا اثرات مشارکت مردم در پرداخت مالیات خصوصا مناطق محروم مشخص گردد.
در ادامه حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز جهانی قدس و تأکید بر حضور حداکثری مردم شریف استان در این راهپیمایی عظیم گفت: شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست و از طرفی بایستی به سمت اقتصاد بدون نفت برویم، لذا بایستی هوای کسبه را داشته باشید و انعطاف قانونی لازم برای کسانی که تحت فشارند و وضعیت مطلوبی ندارند، صورت پذیرد.
ایشان در ادامه گفت: یکی از راه های مهم مقابله با مفاسد اقتصادی، توسعه دولت الکترونیک و شفاف سازی است. زیرا در این صورت ابهامات از بین رفته و اطمینان مردم به دستگاههای اجرایی بیشتر می شود. با وجود تمامی مشکلات و تحریمهای ظالمانه دشمنان انقلاب اسلامی، نجابت، تیزبینی و درک مناسب مردم شریف همواره آنها را پای نظام جمهوری اسلامی ایران نگه داشته است و می توان از این قدرت نظارت مردم به عنوان مهم ترین ابزار نظارتی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی استفاده نمود.

تاریخ خبر: 1398/03/11
کلمات کلیدی: مالیات بر ارزش افزوده مفاسد اقتصادی واریز به حساب شهرداری ها و دهیاری ها نماینده مجلس شورای اسلامی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی