نشست خبری معاون اقتصادی استانداری ومدیرکل امورمالیاتی استان اصفهان درراستای بسته حمایتی اداره کل
چاپ مطلب

نشست مشترک خبری درخصوص تشریح بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از واحدهای تولیدی و غیرتولیدی باحضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزارشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در این نشست ابتدا به رونق تولید اشاره کرد و گفت: قطعا رونق تولید یک وجهی نیست و باید اقداماتی همچون اصلاح سیاست‌های کلان اقتصادی و رفع بروکراسی انجام شود.
حسن قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان افزود: استانداری مجموعه‌ای نظارتی، حاکمیتی و سیاستگذار است و باید سیاست‌های نظام که رونق تولید در سال جاری است را اجرایی کند.
ایشان همچنین اظهار کرد: یکی از اقدامات در این راستا، تدوین بسته‌های حمایتی برای واحدهای تولیدی و غیرتولیدی است تا با درک شرایط سخت اقتصادی به این واحدها کمک کند. که دراین شرایط اداره کل امورمالیاتی اقدام به تهیه بسته حمایتی ازواحدهای تولیدی وغیر تولیدی نموده است
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان دراین جلسه به تشریح بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از واحدهای تولیدی و غیرتولیدی را برای خبرنگاران پرداختند وبیان داشتند : در سالی که رونق تولید نامگذاری شده، حفظ وضعیت موجود در اولویت است و امور مالیاتی استان برای آرامش بیشتر، با تأکیدات استاندار اصفهان، مبادرت به آماده‌سازی بسته حمایتی کرد که در هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح، مصوب و آماده ارائه به صنعتگران و تولیدکنندگان شد و امور مالیاتی استان آن را به کلیه معاونین وادارات امورمالیاتی سطح استان ابلاغ کرده تا مورد استفاده مودیان مالیاتی در سطح استان قرار گیرد. بهروز مهدلو با بیان اینکه این بسته حمایتی برای تمام واحدهای تولیدی بخش خصوصی و افراد حقیقی حتی اگر دو کارگر داشته باشند و برای واحدهای خدماتی هم که بیش از 50 کارگر دارند اختصاص می‌یابد، گفت: این بسته حمایتی در 14 بند تهیه و به کلیه ادارات امورحسابرسی مالیاتی سطح استان ابلاغ شده است.
آقای مهدلو همچنین بیان داشتد: در این بسته، شرایطی برای مالیات دهندگان در نظر گرفته شده تا انگیزه بیشتری برای پرداخت مالیات داشته باشند . این بسته بر پایه نظام جامع مالیاتی ارائه شده است و یکی از محورهای این بسته، حذف عنوان مالیات علی رأس برای کاهش مشکلات ناشی از اختلاف مودی و سازمان مالیاتی است .
مدیرکل امورمالیاتی استان ادامه داد: یکی از مباحثی که مودیان با آن مشکل داشتند، عدم آگاهی از قوانین بود و در بسته جدید نیز این موضوع مورد تأکید قرار گرفته و در سال گذشته نیز، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی مالیاتی 13 برابر نسبت به دوره قبل رشد داشته است .
ایشان تشکیل اداره امور مالیاتی جدید در معاونت هیات های حل اختلاف مالیاتی استان را از جمله اقدام ها برای اجرای عدالت مالیاتی بیان کرد و افزود: سال گذشته ?? درصد پرونده های مالیاتی مورد اختلاف در این اداره حل و فصل شد .
وی اعلام داشت: در خصوص امور فرهنگی نیز، تجلیل از مودیان خوش حساب و اعمال برخی تسهیلات و امتیازها برای آنان از اولویت‌های سازمان مالیاتی اصفهان است که دربسته حمایتی درج شده است و انتظار است که رسانه ها نیز در این راستا فرهنگ سازی کنند . ایشان همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که برای استفاده از بسته حمایتی، صنعتگران و تولیدکنندگان فقط تا 30 دی ماه 98 فرصت دارند و این آخرین مهلت است
وی از اجرای طرح جامع مالیاتی در استان اصفهان خبر داد و گفت: امروز حدود 50 تا 70 درصد طرح جامع مالیاتی که برای شفاف سازی مالیاتی است پیاده‌سازی و آماده شده است ایشان سه مزیت کاهش هزینه، افزایش درآمد و رضایتمندی فعالان اقتصادی رااز جمله آثارخوب این طرح دانستند
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان تصریح کرد: سال های گذشته بانک های اطلاعاتی در اختیار دستگاه مالیاتی کشور نبود اما اکنون با تهیه این بانک های اطلاعاتی براحتی می توانیم به اطلاعات مربوط به فعالیت های اقتصادی دست یابیم و فعالان اقتصادی مودیان مالیاتی رابدست آوریم پس بهتر است این اطلاعات را بطور شفاف در اختیار ادارات امور مالیاتی قرار دهند .
مهدلو یادآور شد: شناسایی درآمدهای مالیاتی اشخاص برای سازمان مالیاتی کار چندان سختی نیست و این سازمان وقوف نسبتا کاملی به درآمدهای افراد داشته و بهتر است که افرادی که فرار مالیاتی دارند خود در پی شفاف‌سازی درآمدهایشان باشند .
ایشان همچنین از تولیدکنندگان و مودیان درخواست نمودند درآمدهای واقعی خود را اعلام کنند چرا که امور مالیاتی استان درآمدها را شناسایی کرده و در صورت عدم ثبت درآمد واقعی، مودی مالیاتی شامل پرداخت جریمه و پولشویی شده که جرم به حساب می‌آید و می‌تواند تبعات ویژه‌ای را در بر داشته باشد. بنابراین فعالان، با آرامش، درآمد اصلی را اعلام کنند و نگرانی نداشته باشند.
مهدلو اضافه کرد: وی اضافه کرد: سازمان مالیاتی بدنبال کسب رضایت مردم و فعالان اقتصادی است و بگونه ای عمل کند تا بتواند در زمینه رونق تولید کمک کند بنابراین انتظاردارد مودیان مالیاتی با این سازمان همکاری کنند .
ایشان دربخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص فرار مالیاتی افزودند : امور مالیاتی استان اصفهان در زمینه فرار مالیاتی تاکنون به خوبی عمل کرده و فرارهای مالیاتی شناسایی شده و در حال وصول هستیم. البته برای جلوگیری از فرار مالیاتی، همه باید کمک کنند، تا نهایتا رضایت مردم حاصل شود
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان استرداد اضافه پرداخت مالیات عملکرد و عوارض در کمترین زمان ممکن (حداکثر ظرف مدت یک ماه) به مودیان مالیاتی را از دیگر اقدام های این اداره کل برای حمایت از واحدهای تولیدی اعلام کرد وافزودند: در بحث استرداد اضافات مالیاتی به مودیان نیز تلاش‌های مهمی صورت گرفت و در سال گذشته در استان اصفهان 260 میلیارد تومان به مودیان بستانکار استرداد شد که این عدد نسبت به سال قبل 70 درصد رشد داشت و با تلاش‌هایی که صورت گرفت، مدت زمان این بازپرداخت به یک ماه تقلیل یافت .
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان دربخش دیگری ازصحبتهای خودبااشاره به موعد پایان خرداد ماه سال جاری، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 اشخاص حقیقی و 15 تیر، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه ارزش افزوده دوره بهار 98 و پایان تیرماه سال جاری آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات عملکرد سال 1397 اشخاص حقوقی خوداظهاری اشخاص حقیقی که در سال گذشته 55 درصد بوده، در سال جاری به 80 درصد برسد و رسیدگی با عدالت و کیفیت باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان همچنین بیان داشت: با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی، هزینه‌های رسیدگی کاهش خواهد یافت همچنین افزایش درآمدهای مالیاتی رابدنبال خواهدداشت ونهایتا موجب رضایتمندی بیشتر مودیان مالیاتی خواهد شد

تاریخ خبر: 1398/03/05
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی