با حضور رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران انجام شد:
جلسه رسیدگی به پرونده های مالیاتی، امور مالیاتی شرق استان تهران
چاپ مطلب

جلسه رسیدگی به پرونده های مالیاتی، امور مالیاتی شرق استان تهران در روز دو شنبه 9 اردیبهشت ماه 1398 با حضور رئیس، معاونین، رئیس حراست و دادستانی انتظامی امور مالیاتی شهر و استان تهران از اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران در سالن جلسات امور مالیاتی شهر و استان تهران برگزار شد.
در این جلسه رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران ضمن خسته نباشید از تلاش و زحمات همکاران اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران به دلیل کسب مقام دوم رتبه ادارات کل امور مالیاتی شهر و استان تهران در تحقق درآمدهای مالیاتی در بودجه سال 1397 که با مدیریت ممتاز و تلاش بی وقفه همکاران امور مالیاتی شرق استان میسر شده است تقدیر و تشکر نمود.
دکتر نوری با اشاره به نقش و اهمیت سرمایه اجتماعی در امور مالیاتی شهر و استان تهران، اظهار داشت: سرمایه اجتماعی در واقع بعد معنوی یک سازمان است، از طریق تشویق افراد به "همکاری" و "مشارکت" در تعاملات اجتماعی، می‌توان میزان بیشتری از معضلات در هر سازمانی را کاهش داد.
وی افزود: سرمایه اجتماعی در ساختار مثبت می‌تواند در کنار سرمایه‌های اقتصادی و انسانی، بخشی از ثروت ملی به شمار رود، بسیاری از سازمان‌ها بدون سرمایه اقتصادی و تنها با پشتیبانی سرمایه انسانی توانسته‌اند به موفقیت دست یابند.
این مقام ارشد در امور مالیاتی شهر و استان تهران خاطرنشان کرد: بی تردید یکی از ویژگی ها و قابلیت های همکاران مودی محور، برقراری تعامل سازنده از جمله ارتباط کلامی صحیح و موثر با مودیان است. ارتباطی که هم آمرانه و مقتدرانه و با اجرای قانون همراه باشد و هم مودیان آن را بپذیرند.
حصول این مقصود متعالی، هنگامی محقق می‌شود که همکاران تعامل برنامه‌ریزی‌شده، منسجم، تاثیرگذار و هدفمند داشته باشند.
وی، مالیات را به عنوان معمول ترین و مهم ترین منبع مالی برای تأمین درآمدهای عمومی و یکی از موثرترین ابزارهای سیاست های مالی دولت دانست که به درآمد پاک معروف است و افزود: امروزه نقش نظام مالیاتی کشورها در تأمین سه هدف عمده اجتماعی، اقتصادی و بودجه‌ای دولت بر کسی پوشیده نیست پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب می شود و موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می شود، اگر بپذیریم مالیات اهمیت ویژه ای برای تامین منابع مالی مورد نیاز دولت دارد، باید برای افزایش در آمدهای مالیاتی فرهنگ سازی و اعتماد سازی مناسب صورت بگیرد تا مردم با اطمینان هر چه بیشتر بخشی از در آمد حاصل از فعالیت های اقتصادی خود را به مالیات اختصاص دهند.
دکتر نوری اظهار داشت: در شرایط فعلی اصلاح نظام مالیاتی به منظور حمایت از «رونق تولید» یکی از مهم ترین اقداماتی است که با توجه به وجود ظرفیت بالقوه و مدیریت کارآمد می توان رقم زد که این امر مستلزم سرعت بیشتر در تمامی بخش ها براساس برنامه ریزی ماهانه و حذف ساز و کار (سنتی) اخذ مالیات با تکیه بر اطلاعات جامع و کامل خواهد بود.
مدیر کل امور مالیاتی شرق استان تهران با تقدیر و تشکر از حضور مدیران عالی امور مالیاتی شهر و استان تهران و ارائه گزارش مفصل از عملکرد خود و همکارانش در سال 97 و سال جاری اظهار داشت: انشاء اله با همت و تلاش همکاران ابهامات موجود بزودی مرتفع خواهد گردید و سعی می شود نقاط مثبت را که در رسیدگی ها به آن اشاره شد حفظ و نسبت به نقاط ضعف مورد اشاره تلاش و جدیت بیشتر به عمل آید.
رضایی بختیار در خصوص چالش ها و مسائل این اداره کل تصریح کرد: یکی از چالش های اساسی در این اداره کل کمبود نیروی انسانی می باشد که ما سعی کردیم با مدیریت و برنامه ریزی صحیح نیروی انسانی در سالی اخیر این چالش را به صورت موقت مرتفع ساختیم اما این چالش نیاز مند یک برنامه ریزی اساسی می باشد. در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان اینکه در حوزه های مختلف در یک ساله اخیر دستاوردهای خوبی داشته ایم، خاطرنشان کرد: چند سال اخیر سعی شده با جذب نیروی انسانی، توزیع و جا به جایی کمبودنیروی انسانی جبران شود; ولی همچنان این کمبود ظرفیت امور مالیاتی شهر و استان تهران را آزارمی دهد اما با تدابیری که اندیشیده شد، تلاش می شود چالش‌های موجود در بخش نیروی انسانی در سال جدید رفع شود.
رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در پایان با جمع بندی مطالب ارائه شده در جلسه اظهار داشت با بررسی آمارها مشخص گردید اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران در بسیاری از موارد و آیتم ها بسیار خوب تلاش نموده و قابل تقدیر است و در برخی موارد هم نیاز به تلاش بیشتر دارد که از مدیرکل، معاونین و همکاران امور مالیاتی شرق استان تهران انتظار می رود با مدیریت مشارکتی که ایجاد نموده اند نقائص موجود را ظرف مدت زمان معین مرتفع سازند.

تاریخ خبر: 1398/02/10
کلمات کلیدی: رسیدگی به پرونده های مالیاتی رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران رونق تولید اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی