در نشست مشترک مدیرکل امور مالیاتی و رئیس کل دادگستری اردبیل تأکید شد:
تسریع در دادرسی و مبارزه با جرایم مالیاتی
چاپ مطلب

درنشست مشترکی که با حضور مدیرکل امورمالیاتی و رئیس کل دادگستری اردبیل برگزارشد، راهکارهای تسریع در فرآیند دادرسی مالیاتی و همچنین شیوه های پیشگیرانه و برخوردهای قانونی با جرائم مالیاتی تبیین شد.
به گزارش رسانه مالیاتی، در این نشست که رئیس کل دادگستری اردبیل، مدیر کل امور مالیاتی استان و جمعی از مسئولین استانی حضور داشتند، نوع پرور، مدیر کل امور مالیاتی اردبیل، به تکالیف قانونی مردم در قبال نظام مالیاتی و بالعکس مسئولیت متولیان در برابر مودیان اشاره کرد و توضیحاتی در خصوص چگونگی تشخیص مالیات، علل طرح پرونده ها در هیات های حل اختلاف مالیاتی، آیین دادرسی مالیاتی و همچنین موارد مطروحه ارائه داد.
وی عدم استفاده از دفاتر قانونی و ارائه آن و همچنین تعیین علی الراس مالیات را یکی از علل اصلی طرح پرونده در هیات حل اختلاف برشمرد و افزود: با اجرای طرح جامع مالیاتی و با استفاده از بانک های اطلاعاتی و هم چنین مواد169و 169مکرر قانون مالیاتهای مستقیم، زنجیره خرید و فروش کالا و خدمات قابل پیگیری است و کلیه دستگاههای اجرائی، اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به ارائه صورت معاملات فصلی بصورت الکترونیکی و هر سه ماه یک بار می باشند.
مدیر کل امور مالیاتی اردبیل با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، وابستگی بودجه به نفت و اثرات زیانبار آن را باعث تورم و افزایش نقدینگی و سودجوئی یکسری افراد دانست و راه چاره را تامین درآمدهای عمومی کشور از طریق مالیات و توسعه تجارت خارجی و همچنین حمایت از تولید داخلی عنوان کرد.
نوع پرور اظهار کرد: برای نیل به این اهداف، سازمان امور مالیاتی کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی تحولی را ایجاد کرده است تا مسیر حرکت پول و کالا رهگیری شود .
وی گفت: با تصویب ماده274 قانون مالیاتهای مستقیم در مجلس شورای اسلامی اختفای فعالیت، عدم تسلیم اظهارنامه درسه سال متوالی و عدم ارائه صورت معاملات فصلی به سازمان امور مالیاتی جرم می باشد و بایستی به مقام قضائی معرفی شود.
نوع پرور، همچنین در راستای کاهش فرار مالیاتی به پرونده های مهم مالیاتی و اهمیت رسیدگی به آنها اشاره کرد و عدم ثبت همه فعالیتهای اقتصادی و شفافیت مالی، برخی مصوبات غلط، کد فروشی و مشکلات مربوط به دارندگان کارت های بازرگانی، ضعف فرهنگ مالیاتی و برخی خطاهای قانونی را چالشهای مهم سازمان دانست که بایستی با آنها مقابله کرد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز ضمن تاکید بر اهمیت پرداخت مالیات، وصول مالیات را نیز امری مهم و نوعی قضاوت عنوان کرد و گفت: هر گونه سهل انگاری در آن موجب ضایع شدن حقوق مردم و حاکمیت می شود و کارکنان مالیاتی باید همچون قضات بر اساس اصول و ضابطه به مالیات مودیان رسیدگی کنند .
رئیس کل دادگستری اردبیل علت تشکیل جلسه مشترک را تاکید بر حسن اجرای قوانین در هیات های حل اختلاف مالیاتی و همچنین پیگیری فرارهای مالیاتی عنوان کرد و افزود: اجازه ندهیم افرادی که بدهی مالیاتی دارند فرار کنند و در نتیجه نظام و دولت با مشکل درآمد مواجه شود شما متولی هستید و ما هم به عنوان ناظر بر حسن اجرای قانون پشتیبان شما هستیم.


تاریخ خبر: 1397/12/14
کلمات کلیدی: اردبیل 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی