صندوق مکانیزه فروش چیست؟
چاپ مطلب

در بسیاری از کشورهای جهان در زنجیره تولید برای کنترل جریان گردش کالا و شفافیت مبادلات اقتصادی از صندوق مکانیزه فروش استفاده می شود.
به طور کلی هدف از اجرای صندق مکانیزه فروش در کشور ایجاد ثبات و نظم در کسب و کار، شفاف سازی در درآمدها ، هزینه ها و مبادلات تجاری مودیان و استفاده از تسهیلات مالیاتی در نظر گرفته شده برای مودیان است. در کنار این اهداف، مزایای دیگری همچون مشتری مداری در قالب صدور فاکتور فروش الکترونیکی و به حداقل رسیدن فرآیند قطعی شدن مالیات و …نیز برای صندوق مکانیزه فروش متصور است.
در کنار تمام مزایای همگام بودن صندوق فروش با نیازهای مشتریان، استفاده از نرم افزار صندوق فروش در بهره مندی بهینه از زمان نقش به سزایی دارد. استفاده از صندوق فروش برای مردم کشورهای پیشرفته به حدی جایگاه مناسبی دارد که استفاده از آن را در جهت نظامندی از وقت و امکانات به نفع کل جامعه می دانند. امروزه در ایران نیز تا حد زیادی شاهد تلفیق فرهنگ و آگاهی مردم در استفاده از صندوق فروش، همپایه با استفاده از سایر ابزار الکترونیکی هستیم. همه رفتارهای اصناف با استفاده از نرم افزار صندوق فروش شفاف می شود و هر مشتری به شخصه ترجیح می دهد خرید خود را از جایی انجام دهد که مجهز به نرم افزار صندوق فروشگاهی باشد.
برای ثبت اطلاعاتی همچون خرید و فروش، موجودی کالا یا نگهداری هزینه در یک واحد شغلی و در جهت اجرای هر چه بهتر قوانین و مقررات مربوط به مالیات ، از صندوق فروش یا رایانه ای دارای برنامه فروشگاهی استفاده می شود. استقرار نرم افزارصندوق فروش برای کمک به فرآیند حسابرسی مالیاتی یکی از راهکارهای ارائه شده در بسیاری از کشورهای جهان است.
امروزه در بازار، رقابتی نرم افزارصندوق فروش یک الزام در جهت دقت و بهره وری در انجام عملیات است. و این نیاز با توجه به تغییرات سریع نیاز مشتریان در کسب و کار احساس می شود. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که یک نرم افزار صندوق کارآمد موجب برتری در برابر رقبا است.
صندوق فروشگاهی علاوه بر قابلیت دسترسی به گزارش های واقعی روزانه و شناسایی اقلام پر فروش و پر مصرف ، دارای مزایایی مثل صرفه جویی در وقت و هزینه نیز می باشد.
صاحبان مشاغل با جمع آوری اطلاعات توسط نرم افزار صندوق فروش قادر هستند در زمینه تحلیل عملکرد فروش و یا طبقه بندی اجناس ، گزارشات متعددی تهیه کنند. فایده این گزارشات می تواند کمک به اتخاذ تصمیم در زمان فروش کالای موجود در انبار و یا حجم سفارش خرید کالای مورد نیاز باشد.
با تمام این توصیفات اما یکپارچگی کلیه عملیات فروش ، انبار و حسابداری توسط یک سیستم اتوماتیک بزرگترین مزیت برنامه فروشگاهی است و ادامه عملیات بدون حضور فروشنده نیز انجام می شود.
فروشنده می تواند کلیه فاکتورهای خرید ، انبار ، فروش و یا تغییر موجودی کالا را کنترل و بررسی کند. این کار مانع از اشتباهات عددی و کسری موجودی صندوق می شود.


تاریخ یادداشت: 1397/12/08
کلمات کلیدی: صندوق فروش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی