حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی: نوع نگاه به قانون و اختیارات بایستی در سیستم اداری اصلاح و یکپارچه شود تا عمل به قانون مشابه در کلیه استانها به یک شکل انجام شود.
چاپ مطلب

دیدار با نماینده بیرجند
مدیرکل و معاونین اداره کل امور مالیاتی استان به منظور گزارش اقدامات و برنامه های اداره کل امور مالیاتی و همچنین بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای اقتصادی استان، با نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین دهه مبارک فجر گفت: استان خراسان جنوبی از استانهای کمتر برخوردار بوده و متأسفانه هنوز به جایگاه مناسب اقتصادی خود با توجه به پتانسیلهای موجود منطقه نرسیده است. لذا سعی ما و همکاران ما در ادارات امور مالیاتی، ضمن تأمین درآمدهای مالیاتی به منظور هزینه کرد در بخشهای عمومی و عمرانی کشور و استان، کمک و حمایت از واحدهای اقتصادی مولد است.
آقای نباتی درخصوص مصارف هزینه کرد مالیات در استان گفت: در 10 ماهه نخست سال جاری اداره کل امور مالیاتی استان به منظور بهبود فضای کسب و کار و انجام پروژه های شهری و روستایی، بیش از 736 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز نموده است که سهم شهرداری های استان حدود 487 میلیارد ریال و سهم دهیاری های استان حدود 249 میلیارد ریال بوده است.
آقای نباتی درخصوص اقدامات و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع مالیاتی با حمایت کلیه مسئولین و همت مدیران و کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور در تمامی استانها به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر شناسایی و برخورد با فرارهای مالیاتی و پولشویی، شفاف سازی مبادلات اقتصادی و وصول معوقات سنوات قبل پرونده های مالیاتی در اولویت اقدامات و برنامه ها قرار گرفته است و سازمان امور مالیاتی کشور هیچگاه به دنبال نارضایتی مردم و فعلان اقتصادی نبوده و هدف ما ارتقای فرهنگ تمکین مالیاتی است.
ایشان ادامه داد: کارکنان ادارات امور مالیاتی استان بسیار پاک دست بوده و با نظم و همبستگی خود با اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل، نسبت به ارائه خدمات مناسب به مردم شریف استان می پردازند و پرونده های مالیاتی را در بازه های زمانی تعیین شده مورد رسیدگی قرار می دهند. در حال حاضر مفاسد مالیاتی استان ما در حد صفر است که این نشان دهنده تقید مردم شریف استان به مشارکت در فرایندهای خوداظهاری و پرداخت مالیات و همچنین سلامت کاری همکاران ما و جلب رضایت و مشارکت ارباب رجوع بوده و ما به این افتخار می کنیم و بر خود می بالیم. استان خراسان جنوبی سهم بسیار ناچیز 27 صدم درصد از کل درآمدهای مالیاتی کشور را دارا است که از این میزان بیش از 80 درصد مشاغل استان نیز از پرداخت مالیات معاف بوده و یا مشمول مالیات صفر درصد هستند. با این حال وظیفه ما در استان خراسان جنوبی رصد فعالیتهای اقتصادی، بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی منطقه و تکمیل بانکهای اطلاعاتی طرح جامع مالیاتی خصوصا اطلاعات خرید و فروش موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم است تا همکاران ما در این استان و سایر استانها بتوانند با مشاهده این اطلاعات به تعیین مالیات بر مبنای واقعیت و عدالت بپردازند. در همین راستا و همچنین کمک به فعالان اقتصادی، به اداره کل امور مالیاتی استان از سوی سازمان امور مالیاتی کشور این اختیار داده شده است که مودیان مالیاتی محترم چنانچه تا پایان بهمن ماه سال جاری اصل مالیات و جرایم غیرقابل بخشش را به صورت نقدی پرداخت نمایند، می توانند از بخشودگی 100 % جرایم قابل بخشش استفاده نمایند و اطلاع رسانی گسترده در این خصوص نیز جهت بهره مندی متقاضیان صورت پذیرفته است.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدا و ایثارگران و همچنین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر گفت: حرمت قانون و رعایت قانون بسیار مهم است و هم مردم و هم مسئولین بایستی در این امر کوشا باشند. اما بایستی فرهنگ سازی شود که تا حد امکان قانون به نفع مردم انعطاف داده شود چون قانون برای خدمت به مردم است. لذا نوع نگاه به قانون و اختیارات بایستی در سیستم اداری اصلاح و یکپارچه شود تا عمل به قانون مشابه در کلیه استانها به یک شکل انجام شود. گاهی سخت گیری های قانونی از روی خدمت و تعهد است، ولی بایستی با آموزش صحیح به کارکنان این امر در جامعه ما نهادینه شود که با اعمال صحیح و مناسب قوانین هم مسائل و مشکلات مردم مرتفع شده و هم از قانون گریزی و قانون ستیزی جلوگیری به عمل آید. اما بایستی در نظر داشت که عملکرد ما به نحوی نباشد که حق بیت المال و حق سایر مردم نیز تضییع گردد.
در ادامه مسائل و مشکلات مالیاتی گزارش شده در شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان مطرح و مدیرکل امور مالیاتی استان دستور بررسی و پیگیری آنها را صادر نمود.

تاریخ خبر: 1397/11/24
کلمات کلیدی: قانون شهرداری ها و دهیاری ها نماینده مجلس شورای اسلامی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی