مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد:
رویکرد حمایتی نظام مالیاتی در جهت رفع موانع تولید
چاپ مطلب

شورای گفتگو مصطفی پورامیدی گفت : حمایت از تولید، سرلوحه اقدامات و فعالیت های نظام مالیاتی است و ما کوشیده ایم با رویکرد حمایتی در راستای اهداف سازمان قدم برداریم .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قزوین ، مصطفی پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: پیشنهاد تولیدکنندگان در خصوص تعویق قانون چک و بررسی کاهش مالیات تولید مربوط به قانون است و در اختیار این اداره کل نمی باشد.
وی بر تلاش اداره کل برای رفع موانع و مشکلات بخش تولید و صنعت تاکید نمود و افزود: سیاست‌گذاری و هدف سازمان امور مالیاتی بر مبنای تعامل سازنده با مودیان است و در این راستا با هدف حمایت از تولید داخلی و رونق اشتغال ، مشوق هایی در قانون مالیات های مستقیم پیش بینی شده است که در حمایت از تولید راهگشا خواهد بود.
پورامیدی با اشاره به برخی از مصادیق قانون مالیات‌های مستقیم در ارتباط با حمایت از تولیدکنندگان، گفت : موضوع ماده 132 و 138قانون مالیاتهای مستقیم در برگیرنده مشوق هایی است که در جهت رفع موانع تولید و ایجاد فضای رقابتی در تولید لحاظ شده است و ظرفیت خوبی برای حمایت ار تولید ایجاد نموده است و در کنار آن معافیت مالیاتی قانون درخصوص فاصله 120کیلومتری از پایتخت می تواند به تولیدکنندگان کمک نماید .
وی اظهارداشت: طرح پیشنهادی تولیدکنندگان برای کاهش مالیات تولید از 25 درصد به 22درصد شاید عملی نباشد و بهتر است ازسایر ظرفیتها و مشوق های مالیاتی که در قانون مالیاتهای مستقیم آمده است، استفاده شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان به اجرای طرح جامع مالیاتی اشاره نمود و اظهارداشت: اولین استانی هستیم که به طور کامل طرح جامع مالیاتی را اجرا کردیم تا عدالت مالیاتی و شفاف سازی عملیاتی شود . در این راستا حدود 600حکم صادر شد و نقش همکاران براساس این طرح تعریف شده است، اما فضای کنونی اداره کل مناسب حجم فعالیتها و مراجعه مودیان نیست امیدواریم اعتبارات لازم تخصیص داده شود تا ساختمان جدید اداره کل تکمیل گردد .
وی همچنین به نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش و کارکردهای آن در شفافیت اقتصادی اشاره کرد و گفت: اجرای آن باعث شفاف شدن اقتصاد کشور و درنتیجه تحقق عدالت مالیاتی شده وهمچنین موجب کاهش فرار مالیاتی می شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: در تخصیص بودجه استانها به درآمدها توجه دارند این درحالی است که معوقات ما به صفر رسیده و به روز هستیم ولی 80درصد درآمدها را محقق کرده ایم که انتظار می رود در سهمیه درآمدهای مالیاتی استان تجدید نظر شود و این موضوع در کمیسون مجلس بررسی شود تا اصلاحات لازم جهت تعیین واقعی سهم درآمدهای مالیاتی استان صورت گیرد .
در ادامه این نشست استاندار قزوین با اشاره به پیشنهاد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای کاهش پنج درصدی مالیات از واحدهای تولیدی، گفت: این پیشنهاد چون جنبه کشوری و کلی دارد به نتیجه نخواهد رسید و بهتر است برای کمک به واحدهای تولیدی استان به دنبال پیشنهادهای کاربردی و عملیاتی دیگری بود .
وی همچنین تاکید کرد: برای رفع برخی مشکلات تولید کنندگان می توان از طریق تعامل بخش خصوصی با اداره کل امور مالیاتی و اقتصاد و دارایی استان اقدام کرد که خوشبختانه همکاری خوبی در این زمینه در استان وجود دارد .
در ادامه این جلسه در خصوص آیین نامه اجرایی قانون چک برگشتی، کاهش نرخ مالیاتی شرکت های تولیدی، تحقق بخشودگی جرایم ماده 190قانون مالیات های مستقیم و ماده 23قانون مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی و درآمدهای مالیاتی قزوین بحث و تبادل نظر شد .

تاریخ خبر: 1397/10/09
کلمات کلیدی: قزوین شورای گفتگو 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی