مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: هدف ما در اداره کل امور مالیاتی استان ثبات اقتصادی و آرامش اجتماعی برای کلیه مردم شریف و خصوصا فعالان اقتصادی است.
چاپ مطلب

به مناسبت روز صنعت چاپ، جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی نشریات و چاپخانه های خراسان جنوبی با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل امور مالیاتی استان، مدیرمسئول روزنامه امروز خراسان جنوبی و مسئول چاپخانه بیرجند امروز در دفتر مدیرکل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای حیدری مدیرمسئول روزنامه امروز خراسان جنوبی گفت: مردم استان خراسان جنوبی بر اساس باورها و اعتقادات دینی و مذهبی و همچنین پایبندی به آرمانهای نظام و انقلاب، همواره در صحنه های مختلف حضور فعال داشته و ایفای نقش نموده اند و درخصوص مالیات نیز آنرا یک تکلیف شرعی و حق دولت دانسته و تا حد توان، به مسئولیت خود عمل می نمایند. ما نیز به عنوان یک عضو کوچک از نشریات استان و مودی مالیاتی، هرگز نخواسته ایم کتمان درآمد داشته و با فرار مالیاتی خود را مدیون مردم و کشور نماییم. علی ایحال با توجه به مشکلات اقتصادی موجود و محرومیت منطقه خصوصا در بخش فعالیتهای نشریات و چاپخانه ای و همچنین سهم ناچیز درآمدهای مالیاتی استان که به آن اشاره شد، تقاضا داریم همکاران شما در ادارات امور مالیاتی حداکثر حمایت لازم را از واحدهای تولیدی و اقتصادی استان داشته باشند.
رسالت رسانه ها و نشریات در شرایط کنونی بسیار مهم و حساس است، زیرا بایستی ضمن پیگیری مطالبات مردمی، فضای آرامش و امید را با همکاری دستگاههای اجرایی حفظ نمایند. امیدواریم ما نیز بتوانیم با کمک شما در بخش فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مالیات، نقش مهم و موثری در ایجاد فضای اطمینان و آرامش برای فعالان اقتصادی و پیاده سازی کارکردهای مالیات برای نسلهای آتی کشور و استان خراسان جنوبی، نقش مهم و موثری ایفا نماییم.
در ادامه جلسه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن تبریک روز صنعت چاپ به کلیه فعالان این عرصه گفت: در حال حاضر ادارات امور مالیاتی و همکاران ما در این ادارات یکی از سخت ترین و مهم ترین امور را در دست اقدام دارند، زیرا بایستی ضمن درنظرگرفتن شرایط اقتصادی موجود، مالیات حقه را نیز تشخیص و وصول نمایند.
ایشان ادامه داد: استان خراسان جنوبی سهم بسیار ناچیز حدود بیست و هفت صدم درصد از سهم درآمدهای مالیاتی کشور را دارا است، ولی ما بایستی در ادارات امور مالیاتی با توجه به کارکردهای تعریف شده برای مالیات از قبیل کارکرد درآمدی، اجتـماعی و مدیریت اقتصـادی بایستی با توجه به شرایط منطقه و اهداف و برنامه های تعیین شده، به انجام وظیفه بپردازیم. علی ایحال با توجه به شرایط استان، وضعیت واحدهای تولیدی و اقتصادی استان و همچنین معافیتهای جدید برخی از واحدهای تولیدی، مکاتبه و پیگیری لازم از سوی استانداری استان و سازمان امور مالیاتی کشور به منظور کاهش این سهم درآمدی نیز صورت گرفته است. در حال حاضر نیز با توجه به مسائل و مشکلات ذکر شده هدف ما در این استان اولا خدمت رسانی مناسب به مردم و ثانیا شفاف سازی مبادلات اقتصادی و پیشگیری از هرگونه فرار مالیاتی است.
آقای نباتی در ادامه گفت: متأسفانه برخی در داخل کشور از شرایط کنونی سوء استفاده نموده و با ایجاد تنش در بازار خودرو، ارز، سکه و یا انبارنمودن لوازم مورد نیاز مردم و ... به وضعیت زندگی مردم و اقتصاد کشور لطمه می زنند. سازمان امور مالیاتی کشور تاکنون موفق شده است پروژه عظیم و ملی طرح جامع مالیاتی را پیاده سازی و سیستم یکپارچه اطلاعات مالیاتی را در آن به بهره برداری برساند. لذا در صورت مشارکت موثر دستگاههای اجرایی و بانکها مبنی بر اتصال به این سامانه، همکاران ما در ادارات امور مالیاتی خواهند توانست با دید باز و در اسرع وقت کلیه منابع و صاحبان درآمد و ثروت را شناسایی و با اشراف اطلاعاتی کامل و شفاف سازی فعالیت اقتصادی، جهت وصول مالیات حقه دولت و بیت المال اقدام خواهند نمود. ولی در شرایط کنونی این امر به صورت کامل محقق نشده و همکاران ما در سازمان امور مالیاتی کشور سعی نموده اند با پشتوانه مشارکت مردم شریف در ثبت اطلاعات خرید و فروش خود در سامانه 169 و همچنین واحدیابی های محسوس و نامحسوس همکاران، قدم موثری در این راستا بردارند.
آقای نباتی ضمن تشکر از کلیه اصحاب رسانه استان در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی در سطح استان گفت: هدف ما در اداره کل امور مالیاتی استان ثبات اقتصادی و آرامش اجتماعی برای کلیه مردم شریف و خصوصا فعالان اقتصادی است و ایجاد این فضای امن با همت و مشارکت اصحاب رسانه استان محقق شده است، لذا توصیه ما به تمام همکاران در ادارات امور مالیاتی این بوده است که ضمن احترام و تکریم ارباب رجوع، در چارچوب قانون و اختیارات خود از هیچ کوششی در خصوص حمایت و کمک به واحدهای تولیدی و اقتصادی فروگذار ننمایند.
آقای نباتی ضمن اشاره به اینکه بیش از 86 درصد اصناف و کسبه استان از پرداخت مالیات معاف هستند و یا مشمول مالیات صفر هستند گفت: در حال حاضر حدود 6 درصد منابع درآمدهای مالیاتی استان از محل مشاغل در پایان هر سال و بیشتر آن که حدود 33 درصد منابع درآمدهای مالیاتی استان را شامل می شود، از محل مالیات حقوق بخش دولتی و خصوصی در پایان هر ماه تأمین می شود. بنابراین از کلیه مردم شریف استان و خصوصا فعالان اقتصادی می خواهیم ضمن عمل به تکالیف قانونی خود و حصول اشراف کامل از قوانین و مقررات مربوطه، ما را در پیشگیری و شناسایی مفاسد اقتصادی مانند پولشویی، فرار مالیاتی، سوء استفاده از کارتهای بازرگانی و ... یاری نمایند. همچنانکه تاکنون گزارشات متعددی در این خصوص به سامانه ارتباط مردمی 1526، واحد حراست و همچنین دادستانی انتظامی مالیاتی از سوی مردم شریف استان اعلام شده که از طریق مراجع قانونی در دست پیگیری و بررسی است.
در ادامه مسائل و مشکلات مالیاتی چاپخانه داران بخصوص بحث مالیات بر ارزش افزوده مطبوعات، چاپ و انتشار کتاب و ... مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مکاتبه ای لازم از سوی اداره کل امور مالیاتی با مراجع ذیصلاح سازمان امور مالیاتی کشور و دفتر فنی این سازمان صورت پذیرد و در جلسه ای که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد، موارد و مسائل و مشکلات کلیه واحدهای چاپ و انتشارات به صورت جزء به جزء مورد بررسی قرار گیرد.

تاریخ خبر: 1397/06/17
کلمات کلیدی: ثبات اقتصادی آرامش اجتماعی صنعت چاپ نشریات چاپخانه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی