استاندار فارس در دیدار با مدیران امور مالیاتی استان:درآمدهای مالیاتی وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش می دهد / شفافیت و توجه به قانون مهمترین موضوع در نظام مالیاتی است.
چاپ مطلب


استاندار فارس مالیات را یکی از درآمدهای مطمئن و پایدار دانست و گفت :اتکا به درآمدهای مالیاتی وابستگی به درآمدهای نفتی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی فارس ، مهندس تبادار در دیدار مدیرکل و جمعی از مدیران امور مالیاتی فارس که به مناسبت هفت مالیات برگزارشد ، با تبریک این هفته و تقدیر از تلاش های متولیان امور مالیاتی استان ، وصول مالیات را یکی از منابع درآمد پایدار دانست و افزود :تقویت این درآمدهای پایدارراه توسعه را هموارتر خواهد کرد.استاندار فارس با بیان اینکه اتکا به درآمدهای مالیاتی وابستگی به درآمدهای نفتی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهدد داد، یادآور شد درآمدهای نفتی و اتکا به درآمدهای پایدار یکی از مهمترین چشم انداز های برنامه ششم توسعه است .
تبادار بیان کرد : اقتصاددانان و متولیان امور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در برنامه های مختلف بر اتکا به درآمدهای مالیاتی تاکید کرده است اما عملیاتی آن مورد غفلت قرار گرفته است
استاندار فارس خاطر نشان کرد : کشورهایی که راه پیشرفت را طی کرده اند و توجه و تمرکزبر نظام مالیاتی را در دستور کار قرار داده و ابعاد مختلف تسهیلات ، شفاف سازی ، چگونگی وصول ، چگونگی وصول ، چگونگی ارتباط با مودیان مالیاتی و سایر راهکارهای در این حوزه را به دقت تعریف کرده اند .
مهندس تبادار ، مهمترین موضوع در عرصه مالیاترا شفاف سازی و نگاه جدی به قانون دانست و تاکید کرد هرچه نظام قانونی شفاف تر باشد و بتوانیم با وارسی و دقت نظر بیشتر به امور مالیاتی بپردازیم ، کسب درآمد پایدار ناشی از نظام مالیاتی نیز با سرعت بیشتری تحقق می یابد.
استادار فارس همچنین با اشاره به منابع اندک اعتبارات دولتی و نیاز استان فارس ب تقویت زیر ساخت ها ،سهم مالیات در تامین بودجه را بسیار مهم تتوصیف کرد و گفت : باید از ابراز مالیات به نحو مطلوب استفادهلازم کرد چرا که کارکرد سازمان مالیاتی منجر به درآمد زایی و درآمد نیز منجر به توسعه می شود.
وی با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی به عنوان کلیدی ترین محور اصلاح امور مالیاتی و عظیم ترین پروژه فناوری اطلاعات د رحوزه اقتصادی مطرح است ،یاداور شد : این طرحبا هدف افزایش کارایی نظام مالیاتی ، کاهش هزینه های وصول مالیات و تسهیل امور مودیان و افزایش رضایتمندی آنان ، برقرای عدالت مالیاتی ، ایجاد شفافیت در اقتصاد و در نهایت مقابله با فساد و فرا رمالیاتی مورد بهره برداری قرار گرفته است .
استاندار فارس تاکید کرد : شفافیت اقتصادی پیامدهای مثبتی بر سرمایه گذاری و رشد اقتصادی دارد که درآمدهای مالیاتی و کیفیت زیرساخت های اقتصادی و خدمات عمومی را افزایش می دهد.
در ادامه محسن کاویانی مدیرکل امور مالیاتی فارس گزارشی از عملکرد اداره کل ارائه کرد و بیان داشت که نگاه اقتصاددانان امروزه به مبحث مالیات دوچندان شده است .
وی اظهار داشت : در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان تحقق 91% داشته است که میانگین کشوری نیز همین حدود بوده است .
محسن کاویانی بیان داشت : استرداد از محل درآمدهای استان از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم که نبایستی از سهم استان کسر شود .
تاریخ خبر: 1397/04/31
کلمات کلیدی: استاندار 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی