نماینده مردم قزوین درمجلس شورای اسلامی:
شفاف سازی و عدالت مالیاتی از اهداف طرح جامع مالیاتی است
چاپ مطلب

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی، شفاف سازی و عدالت مالیاتی از اهداف طرح جامع مالیاتی است و با اجرای این طرح که در راستای دولت الکترونیک است اطلاعات مودیان یکپارچه می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، ضمن دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، در جریان قابلیت‌های عملیاتی و فنی پروژه طرح جامع مالیاتی قرارگرفت .
زرآبادی گفت: برای برقراری عدالت مالیاتی نیازمند سامانه الکترونیکی و هوشمندی هستیم تا به صورت خودکار عملیات مالیاتی افراد و شرکت ها را در هر نقطه از کشور انجام دهد و باید طرح جامع مالیاتی هرچه زودتر به طور کامل در کشور اجرا شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در این دیدار با بیان اینکه اجرای طرح جامع مالیاتی یکی از مهمترین اهداف سازمان امور مالیاتی کشور در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی می باشد، گفت: خوشبختانه این اداره کل همواره در زمینه فرایندهای نوین مالیاتی پیشرو بوده است، از همین رو استان قزوین به عنوان پایلوت مرحله دوم پیاده سازی سراسری سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی انتخاب و از سال 1393 بهره برداری از نرم افزار جامع مالیاتی را آغاز کرده است.
پورامیدی ادامه داد: گام های مختلفی تاکنون در طرح جامع مالیاتی برداشته شده و برای هر گام نیازمند بستر سازی های مناسب هستیم که یکی از آنها راه اندازی صندوق های مکانیزه فروش و با اجرای آن شاهد افزایش دریافت مالیات ها خواهیم بود .
وی حذف کاغذ از تمام فرایندهای مالیاتی را شاخص اصلی نظام مالیات الکترونیکی بیان کرد و گفت: با الکترونیکی شدن خدمات مالیاتی، ضمن صرفه‌جوئی در هزینه و وقت مودیان و همکاران مالیاتی، دیگر نیازی به مراجعه حضوری مودیان برای دسترسی به اطلاعات و انجام امورشان نخواهد بود و این امر درنهایت موجب رضایتمندی آنان خواهد شد .
پورامیدی همچنین اظهار داشت : طرح جامع مالیاتی یک پروژه بزرگ و ملی است و نواقص و مشکلاتی نیز به همراه داشته که با صبر و بردباری می توان آن ها را برطرف نمود .
وی با اشاره به اینکه بودجه استانها بر مبنای درآمدها تخصیص می یابد، تاکید کرد: در سال جاری همه دستگاههای اداری باید همکاری نمایند تا با جلوگیری از فرار مالیاتی درآمدهای مالیاتی محقق گردد .
پورامیدی اظهار داشت: در سال گذشته عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان 7 درصد رشد داشته است و امیدواریم شاهد توسعه بیش از پیش شهرها و روستاهای کشورمان باشیم .
پورامیدی با اشاره به اینکه قزوین در حوزه به روز رسانی رسیدگی مالیاتی از استان های برتر کشور است، افزود: این در حالی است که 98 درصد پرونده های مالیاتی مودیان در حوزه اصناف و مشاغل و 70 درصد پرونده های شرکت ها و اشخاص حقوقی در مرحله 238 قانون مالیاتهای مسقیم مورد توافق قرار می گیرد .
در پایان این دیدار نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از اقداماتی که در اداره کل صورت گرفته، تقدیر کرد.


تاریخ خبر: 1397/03/27
کلمات کلیدی: قزوین 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی