مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در جلسه اصناف استان تاکید کرد
برخورد خوب ، زیبا و با متانت توسط کلیه پرسنل اداره کل امور مالیاتی با مودیان مالیاتی سرلوحه کار اداره کل امور مالیاتی استان قرار دارد
چاپ مطلب

اصناف
جلسه شورای اصناف با حضوربی نیاز مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان و روسای اتاق اصناف و روسای اتحادیه ها صنفی شرق و غرب و مرکز استان شامل شهرستانهای شاهرود میامی ، بسطام ، دامغان ، سمنان ، سرخه ، گرمسار ، ایوانکی ، آرادان و مهدیشهر برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان در این دیدار صمیمی مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به راهپیمایی روز قدس و حضور اقشار مردم دراین راهپیمایی بیان داشت : حضور چشمگیر مردم ایران در این راهپیمایی عظیم نشان دهنده شکوه و عظمت مردم مسلمان بر علیه مستکبران است .
ایشان ضمن تشکر از حضور پرشور آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس افزود : همه ما خدمتگزار مردم هستیم و بر همگان واجب است بیش از پیش به تکریم ارباب رجوع پرداخته و در حل مشکلات مردم از هیچ کوششی دریغ ننماییم ، تمام تلاش ما این است که با امکانات و بضاعتی که داریم و با توجه به ابزارهای قانونی و پتانسیل های موجود با جامعه اصناف به درک متقابل برسیم و کشور را با توجه به حذف نفت و تحریم های جدید ، با مالیات اداره نماییم و این امر مستلزم همکاری و همدلی کلیه مودیان محترم مالیاتی می باشد . بی نیاز تاکید کرد : برخورد خوب ، زیبا و با متانت توسط کلیه پرسنل اداره کل امور مالیاتی با مودیان محتر مالیاتی سرلوحه کار اداره کل امور مالیاتی استان قرار دارد و هرگونه سوال و مشکل در خصوص مباحث مالیاتی می بایست توسط کلیه پرسنل اداره کل پاسخ قانونی ارائه و مشکل مرتفع گردد .
ایشان با اشاره به اینکه باید با ساز وکار مناسب زمینه برای رشد وتوسعه اقتصادی فراهم شود ، عنوان کرد: تفاهم با اصناف مهمترین اصل در امر وصول مالیات به شمار می رود که خوشبختانه دراستان سمنان تاکنون مشکلی از این حیث نداشتیم و همه مودیان محترم در این امر پیشگام بودند .
بی نیاز درخصوص اهمیت ارائه اظهارنامه تاپایان خردادماه سالجاری تصریح کرد : اصناف تا پایان خردادماه سالجاری برای ارائه اظهارنامه فرصت دارند و اگر مودیان محترم از ارائه اظهارنامه خودداری نمایند ، معافیت مالیاتی آنها لغو خواهد شد .
مدیر کل امور مالیاتی استان بیان کرد : در سال 1397 با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و مشکلات پیش روی صاحبان محترم مشاغل ، سازمان امور مالیاتی کشور با هماهنگی شورای اصناف کشور نرخ توافق را با 5 % افزایش نسبت به مالیات قطعی شده سال 1395 ، اعلام نموده است
بی نیاز با اشاره به تبصره اصلاحی ماده 100 بیان کرد : مودیان گروه سوم که فروش کالا و خدمات آنها در سال 96 تا مبلغ 240 میلیون تومان باشد می توانند در توافق موضوع از تبصره ماده 100 مشارکت نمایند و در خصوص مودیانی که امکان پرداخت مالیات تعیین شده را به صورت یکجا در خردادماه 1397 نداشته باشند می توانند مالیات مقطوع فوق را حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط نمایند ، عدم پرداخت به موقع مالیات ویا در صورت تقسیط عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر مشمول جریمه موضوع ماده 190قانون مالیاتهای مستقیم خواهد بود .
وی در ادامه اظهارداشت : مودیانی که مالیات عملکرد سال 1395 آنها حسب مورد با اعمال مقررات موضوع مواد 137 ،165 و172 قانون مالیات های مستقیم محاسبه شده ویا درطی سال 1395 به صورت کامل فعالیت نداشتند ابتدا باید مالیات سال 1395 آنها بدون رعایت موارد مذکور محاسبه وسپس مبنای رشد 5 % قرار گیرد .
مدیر کل امور مالیاتی استان بیان کرد : مالیات صاحبان انواع وانت بارپلاک سفید وهمچنین وانت بارهای کرایه آژانس وهمچنین سواری های پلاک سفید کرایه آژانس ها ویا موسسات تحت نظارت تاکسیرانی ویا سایر مراجع ذیربط اعم از دولتی ، خصوصی نهادها و شهرداری ها باید طبق دستور العمل ارائه شده توسط سازمان امور مالیاتی محاسبه و وصول گردد .
بی نیاز ادامه داد : مالیات عملکرد سال 1397 صاحبان خودروهایی که در این سال به اشخاص غیر واگذار می گردند معادل 50 درصد بیشتر از جداول موضوع این دستورالعمل برحسب مدت فعالیت وسایر بندهای مطالبه شده خواهد بود .
ایشان ضمن اشاره به فواید طرح ارائه اظهارنامه توافقی موضوع ماده 100 ق . م . م بیان داشت : فواید این طرح این است که مالیات گروه سوم با مشارکت در این طرح ، قطعی خواهد شد ودیگر نیازی به ارائه اسناد و مدارک مالی و خلاصه صورت وضعیت سود وزیان نمی باشد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن اشاره به اینکه مانده گروه سوم که از دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال به بالا فروش داشتند ، همچنین گـروه دوم ( فروش از ده تا سی میلیارد ریال ) و گروه اول ( فروش سی میلیارد ریال به بالا ) می بایست بر اساس اسناد و مدارک ، سود و زیان خود را محاسبه و نسبت به تسلیم اظهارنامه عملکرد 96 اقدام نمایند .
بی نیاز افزود : در مواردی که مودیان مالیاتی صرفا نسبت به ارائه خدمات فعالیت می نمایند ( همانند پزشکان ، وکلا و سایر مشاغل خدماتی 50 % مبالغ تعیین شده بشرح فوق ملاک عمل خواهد بود .
بی نیاز در ادامه بر شناسایی مودیان فاقد جواز کسب و ساماندهی آنان با هماهنگی و همکاری اتاق اصناف تاکید کرد و افزود : اینگونه افراد می بایست در سامانه طرح جامع مالیاتی ثبت نام نمایند و این امر نقش بسیار مهمی در احقاق حقوق حقه دولت و وصول مالیات عادلانه خواهد داشت .


تاریخ خبر: 1397/03/23
کلمات کلیدی: اصناف 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی