صندوق های فروش یک نیاز و یک ضرورت
چاپ مطلب

استفاده از صندوق های فروشگاهی در گذشته ای نه چندان دور تنها مختص برخی فروشگاه های مدرن در کشورهای پیشرفته بود ، اما اکنون تمامی خرده فروش های بزرگ و کوچک قادر به استفاده از آن هستند و در آینده ای نه چندان دور استفاده از این فناوری به یک ضرورت تبدیل خواهد شد . استفاده از صندوقهای مکانیزه فروش دارای مزایای فراوانی است و در حقیقت یک ابزار با کارایی متفاوت مثل انبارداری ، حسابداری درآمد و هزینه و ...برای واحدهای صنفی به شمار می رود.
همگام بودن قابلیتهای صندوق فروش با نیازهای روزمره بشری در کنار تمام مزایای آن موجب شده است تا مردم کشورهای پیشرفته و همینطور کشورهای رو به رشد به دلیل استفاده نظام مند از وقت و امکانات، نه از روی جبر که از سر رغبت آن را بپذیرند و استفاده از این ابزار در فرهنگ ایشان جایگاه مناسبی پیدا کند; زیرا به خوبی دریافته اند که بهره گیری آنها از دستگاههای فروش در کل به نفع جامعه نیزمی باشد. بدون شک با توجه به تلفیق فرهنگ مردم و سامانه های فروشگاهی در آینده ای نه چندان دور شاهد شفافیت های روز افزون مبادلات اقتصادی خواهیم بودتا جایی که اهمیت استفاده از صندوق های فروش همپایه استفاده از سایر ابزار الکترونیکی جزء لاینفک نیاز های افراد خواهد شد. امروزه نیز تا حد زیادی شاهد این موضوع هستیم. هر مشتری به نوبه خود ترجیح
می دهد از جایی اقدام به خرید کند که مجهز به سامانه فروشگاهی باشد و فروشندگان نیز از این امر آگاه هستند به این دلیل که هر فروشنده ای، خود نیز جزو خریداران محسوب می شود و از طرفی مزایای بی شمار استفاده از صندوق فروش نظیر سرعت عمل، دقت در کار، امکان کنترل حسابها و ... را به روشنی می داند.
هزینه این گونه تجهیزات در مقایسه با نیروی انسانی به خصوص نیروی انسانی که دارای تخصص هایی مانند انبارداری، حسابداری و مدیریت باشد به مراتب کمتر است و با کمک این صندو ق های مکانیز ه فروش می توان نام ، آدرس و شماره تلفن مشتریان را ذخیره نمود و با استفاده از تاریخچه خرید آنها درک مناسبی از تناوب خرید و نیازهای هر مشتری به دست آورد و به این ترتیب یک بازاریابی رابطه ای به صورت فردی و کم هزینه انجام خواهد شد . با وجود این صندوق ها اجناسی که دیر فروش می روند نیز شناسایی شده و از لیست خرید آتی فروشگاه ها حذف خواهند شد و در نتیجه سرمایه راکد در انبار کاهش می یابد و لیست خرید جدید بر اساس سفارشات مشتریان و با محاسبه کالاهایی که بیشترین سود و بالاترین فروش را داشته اند تنظیم می گردد . با کمک اطلاعات متنوع جمع آوری شده توسط نرم افزارهای فروش ، گزارشات متعددی جهت تحلیل عملکرد فروش به دست می آید که با کمک آن شما می توانید از وضعیت فروش انواع کالا درزمان های مختلف مطلع شوید که این اطلاعات به شما کمک می کند تا در مقدار و زمان و حجم سفارشات خرید و سرمایه مورد نیاز برای کالای خاص تصمیم گیری نمایید و یا آنکه کالاهای اضافی را به حراج بگذارید. به دلیل این که کلیه عملیات فروشگاه شما (فروش، انبار، حسابداری) توسط یک سیستم اتوماتیک و یکپارچه صورت می گیرد، این عملیات بدون حضور شما نیز روال خود را ادامه خواهد داد و کنترل و ردیابی بر روی کلیه فاکتورهای فروش، خرید و انبار (تغییر موجودی کالا) در کوتاهترین زمان امکانپذیر می باشد تا هیچگاه کسری موجودی کالا و تخفیفات خارج از عرف نداشته باشید.


تاریخ یادداشت: 1397/03/12
کلمات کلیدی: صندوق فروش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی