فرماندار قاین: تجربه موفق کشورهای توسعه یافته نشان داده است که تأمین هزینه های دولت از محل مالیات بهترین منبع درآمدی جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم است.
چاپ مطلب

فرماندار قاین
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی به منظور بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای اقتصادی شهرستان قاین با فرماندار این شهر دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار آقای کهن ترابی فرماندار قاین گفت: استان خراسان جنوبی و بالطبع آن شهرستان قاین یکی از مناطق کمتر برخوردار کشور است که مسائلی مانند خشکسالی های متوالی و رکود بر مشکلات ما و فعالان اقتصادی ما افزوده است، لذا بایستی با نگاه ویژه حمایتهای لازم از ایشان صورت پذیرد; اما با این حال مودیان محترم مالیاتی بایستی نسبت به انجام تکالیف قانونی درخصوص پرونده های مالیاتی خود عمل نمایند.
ایشان ادامه داد: مالیات اخذ شده مجددا در قالبهای اعتباری مختلف به شهرستانها بر می گردد، لذا بایستی با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی گسترده تر موارد مصرف مالیات به اطلاع مردم رسانده شود. در این خصوص بایستی از کلیه ابزارها و امکانات استفاده شود تا اعتماد دو جانبه ای بین مردم و خدمتگزاران ایشان ایجاد شود. مردم باید بدانند که افزایش مشارکت ایشان در برنامه ها و اقدامات اجرایی کشور، موجب افزایش رفاه ایشان و توسعه کشور می شود. لذا امروزه نیاز است با استفاده از کلیه ابزارها و امکانات لازم مانند آموزش و پرورش، صدا و سیما، فضای مجازی و ... کلیه اقدامات و خدمات دستگاههای اجرایی و نقش مردم شریف در حمایت و همیاری این دستگاهها تبیین شود و فرهنگ سازی لازم صورت پذیرد.
آقای کهن ترابی گفت: تجربه موفق کشورهای توسعه یافته نشان داده است که تأمین هزینه های دولت از محل مالیات بهترین منبع درآمدی جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم است. لذا بایستی سعی شود نتایج پرداخت مالیات مانند انجام فعالیتهای عمرانی و آبادنی از محل مالیات به اطلاع مردم شریف رسانده شود. ادارات امور مالیاتی امروزه وظیفه سنگین و مشکلی بر عهده دارند، زیرا در چارچوب قانون هم بایستی مردم داری نموده و هم منافع دولت را تأمین نمایند و فرمانداری قاین سعی نموده است در بخشهای مختلف پشتیبان و همیار اداره امور مالیاتی این شهرستان بوده است.
آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در این دیدار گفت: امروزه مالیات در تحقق برنامه ها و اهداف اقتصاد مقاومتی مانند صرف و هزینه­کرد مالیات در پروژه های عمرانی و زیربنائی، خدمات بهداشت و درمان، حمایت از تولید و فعالیتهای اقتصادی و خصوصا شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی اهمیت و نقش بسزایی یافته است. لذا اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی سعی نموده است حداکثر توان و ظرفیت خود را جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم در جهت آگاهی دادن افکار عمومی و همچنین افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلب مشارکت همگانی در رعایت مقررات مالیاتی و ترویج فرهنگ خوداظهاری استفاده نماید. لذا ما قدردان مردم شریف استان خراسان جنوبی، نماینده محترم ولی فقیه در استان، ائمه محترم جمعه، صدا و سیما، رسانه و کلیه حامیان و هم سنگران خود در جبهه اقتصاد مقاومتی هستیم و سعی می نماییم روز به روز بر وحدت و همبستگی خود جهت توسعه استان خراسان جنوبی و کشور بیفزاییم.
ایشان ادامه داد: با توجه به تمهیداتی که درخصوص حمایت از واحدهای اقتصادی و تولیدی استان اندیشیده شده و همچنین پیگیری مستمر ائمه محترم جمعه و مسئولان دستگاههای اجرایی استان جهت حمایت از مودیان محترم مالیاتی، سعی شده است به صورت ویژه پرونده های مالیاتی مورد رسیدگی قرار گرفته و حداکثر حمایت لازم از قبیل بخشودگی جرایم، تهاتر بدهی های مالیاتی با میزان طلبکاری از دستگاههای دولتی، تقسیط بدهی ها و ... حسب نوع پرونده مالیاتی صورت پذیرد.
آقای نباتی گفت: برابر برنامه های کلان پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور، پروژه عظیم طرح جامع مالیاتی و راه اندازی ادارات امور مالیاتی الکترونیک ( ETAX ) در استان خراسان جنوبی به سرانجام رسیده و برخی از فرایندهای رسیدگی به پرونده های مالیاتی در قالب فضای الکترونیک در دست اقدام است، لذا فعالان اقتصادی ما نیز بایستی نسبت به انجام تکالیف قانونی خود در مهلت های تعیین شده اقدام نمایند تا بتوانند از حداکثر مشوقها و معافیتهای مالیاتی استفاده نموده و خدای نکرده مشمول جرایم پیش بینی شده در قانون نگردند و سازمان امور مالیاتی کشور را درخصوص شفاف سازی مبادلات اقتصادی و پیشگیری از هر گونه فرار مالیاتی حمایت نمایند.
سامانه ارتباط مردمی و پاسخگویی تلفنی 1526 نیز در اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به بهره برداری رسیده و کلیه مردم شریف استان می توانند در هر ساعت شبانه روز سئوالات و ابهامات خود را در خصوص مالیات مطرح نمایند.

تاریخ خبر: 1396/12/06
کلمات کلیدی: سامانه ارتباط مردمی 1526 مشارکت مردم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی اعتماد مودیان خشکسالی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی