مدیر کل امور مالیاتی چهار محال و بختیاری:
مالیات، مشارکت مردم درپرداخت هزینه های اجتماعی است
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی چهار محال و بختیاری تصریح کرد: مالیات یکی ازمطمئن ترین منابع درآمدی کشوراست و هرشهروندی لازم است به نسبت برخورداری خود از امکانات عمومی جامعه در هزینه های اجتماعی نیز مشارکت داشته باشد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بیگدلی، مدیر کل امور مالیاتی چهار محال و بختیاری در نشست مشترک با فرماندار و اعضای صنف خواربار فروشان گفت: ایران نیز مانند اکثر کشور های توسعه یافته دنیا، برای تامین منابع پایدار و کلان در راستای نیل به اهداف توسعه ای، نگاه راهبردی به مقوله مالیات و درآمدهای مالیاتی دارد.
بیگدلی افزود: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها ی استان جهت عمران و آبادانی شهری و روستایی پرداخت می شود که بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شده است .
وی هم چنین گفت: ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم از مهم ترین مقررات در استقرار کامل نظام جامع مالیاتی است که این ماده از طرفی دسترسی سازمان امور مالیاتی را به کلیه اطلاعات مالی،درآمدی و دارایی اشخاص میسر کرده و از طرفی دیگر مودیان را نیز ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات مالی فعالیت های اقتصادی نموده است .
بیگدلی با تاکید بر اینکه، ماده 169مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، ظرفیت بسیار خوبی برای شفافیت اطلاعات و حذف شیوه مالیات علی‌الراس است خاطر نشان کرد: اجرای ماده 169 مکرر می‌تواند شیوه مالیات‌گیری را اصلاح و اطلاعات اقتصادی را شفاف کند .
مدیر کل امور مالیاتی چهار محال و بختیاری با اشاره به اینکه مودی مداری و رعایت عدالت مالیاتی دو رویکرد مهم نظام مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان می باشد افزود، دولت با اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اقدام به بهبود نظام انگیزشی و فراهم کردن زمینه مساعد برای اصلاح نظام مالیاتی و افزایش فضای رقابتی در اقتصاد و در نهایت تحقق هرچه بیشتر عدالت مالیاتی کرده است.
در ادامه این نشست، فرماندار شهر کرد، بخش عمده ای از درآمدهای کشور را از محل درآمدهای مالیاتی دانست و تاکید کرد: پرداخت مالیات موجب توسعه و پیشرفت کشور می شود.
ملک پور با اشاره به اینکه دولت جهت تامین هزینه های جاری و انجام فعالیت های عمرانی و زیرساختی نیاز به منابع مالی دارد افزود: مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت برای تامین هزینه های جاری و حتی اجرای زیرساخت های اقتصادی کشور است.
فرماندار شهرکرد، مقابله با فرار مالیاتی را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: اصناف و بازاریان با ارائه اطلاعات و مدارک در موعد مقرر و انجام تکالیف قانونی خود می توانند با تکمیل چرخه اطلاعاتی، کمک شایانی را به سیستم مالیاتی در راستای شفافیت اقتصادی انجام دهند.
وی در ادامه گفت: هنگامی به عدالت مالیاتی و شفافیت کامل می رسیم که نظام مالیاتی بتواند اطلاعات کاملی از مبادلات اقتصادی و فعالیت های اقتصادی در اختیار داشته باشد.
در خاتمه، فرماندار شهرکرد با تقدیر از عملکرد اداره کل امور مالیاتی و کارکنان این مجموعه در همراهی با بازاریان و اصناف استان، گفت: از لحاظ حفظ حقوق شهروندی و کمک به رونق تولید و اشتغال رضایت کاملی از این مجموعه در استان وجود دارد.


تاریخ خبر: 1396/08/03
کلمات کلیدی: چهارمحال و بختیاری هزینه های اجتماعی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی