رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی: بسیاری از مودیان محترم خصوصا در بخش اصناف از پرداخت مالیات معاف هستند.
چاپ مطلب

ستاد درآمدها و تجهیز منابع
جلسه کارگروه درآمدها و تجهیز منابع استان خراسان جنوبی با حضور آقای آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، آقای جعفری گیو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی و سایر اعضای کارگروه به منظور بررسی وضعیت درآمدهای 4 ماهه استان و مسائل و مشکلات موجود در راستای تحقق درآمدهای استانی و بررسی علل عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده و همچنین تبیین آخرین اصلاحیه قوانین و مقررات مالیاتی در محل اداره کل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای جعفری گیو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان به تشریح فعالیتهای اقتصادی استان خصوصا منابع دریافتی و میزان درآمد حاصله در بخشهای مختلف پرداخت و گفت: مالیات وصول شده در چهارماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد منفی داشته است به نحوی که در بخش مالیاتهای مستقیم 16 درصد و در بخش مالیات بر ارزش افزوده 12 درصد رشد منفی را شاهد هستیم.
سپس آقای آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی گفت: تمامی بخشهای درآمدی استان بسیار مهم و به هم وابسته هستند، اما وقتی گفته می شود درآمد تمام ذهنها بر روی مالیات معطوف می شود و اینکه تمام مسئولیت آن بر عهده نظام مالیاتی است.
ایشان ادامه داد: متأسفانه برخی بیان می کنند که در استان خراسان جنوبی در حق مودیان اجحاف می شود، در حالیکه برابر گزارشات واصله، بسیاری از مودیان محترم خصوصا در بخش اصناف از پرداخت مالیات معاف هستند. لذا باید این همکاری و تعامل همه جانبه بوجود آید تا کلیه اصناف و فعالان اقتصادی ضمن عمل به تکالیف قانونی خود بتوانند زیر چتر معافیتها و مشوقهای مالیاتی قرار گیرند.
در ادامه آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان ضمن خیرمقدم و تبریک دهه کرامت، به بیان علل کاهش درآمدهای مالیاتی سال جاری در بخشهای مختلف اشاره نمود و گفت: با عنایت به اطلاع رسانی های گسترده در بخشهای مختلف و بسیج تمامی امکانات و پتانسیلها جهت اطلاع رسانی حداکثری به کلیه فعالان اقتصادی استان، متأسفانه برخی از مودیان محترم نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی خود در موعد مقرر قانونی اقدام ننموده و لذا نمی توانند از معافیتها و تسهیلات قانونی پیش بینی شده استفاده نمایند.
آقای پاک گهر ضمن تبیین و توضیح قوانین و دستورالعملهای مالیاتی و همچنین نحوه رسیدگی به پرونده های مالیاتی در ادارات امور مالیاتی استان گفت: درخصوص پرونده هایی که مودیان محترم از تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر خودداری نموده اند، بر اساس قانون 5 سال مهلت رسیدگی وجود دارد که پس از قطعی شدن مبلغ مالیات این پرونده ها، علاوه بر اخذ اصل مالیات، جریمه عدم تسلیم اظهارنامه و همچنین جریمه تأخیر تا زمان قطعی شدن مبلغ مالیات محاسبه و از مودیان محترم مطالبه خواهد شد.
ایشان ادامه داد: واحد آموزش و پژوهش با همکاری واحد روابط عمومی دوره های آموزشی گسترده ای را به منظور آشنایی اقشار مختلف مردم شریف استان برگزار نموده و این آمادگی وجود دارد که این امر به صورت مستمر جهت آشنایی و توانمندسازی کلیه فعالان اقتصادی در سطح استان صورت پذیرد.

تاریخ خبر: 1396/05/12
کلمات کلیدی: اصناف معافیت مالیاتی تکالیف قانونی جریمه عدم تسلیم اظهارنامه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی